LŠ Chang Jung Christian University, Tchaj-wan

soutěž probíhá do

Základní informace

S Chang Jung Christian University, která se nachází ve městě Tainan na Tchaj-wanu, spolupracujeme již 12 let. Kromě klasických semestrálních pobytů nově nabízíme studentům FIM příležitost zúčastnit se v průběhu prázdnin měsíční letní školy.

Vyhlášení soutěže 2019

V Hradci Králové 13. 3. 2019

Vážená studentko, vážený studente,

tímto vyhlašuji soutěž o 20 stipendijních míst na letní školu na Chang Jung Christian University pro studenty všech oborů FIM UHK v akademickém roce 2018/2019.

Smyslem této mobility je umožnit studentům poznat prostředí na partnerské univerzitě a posílit tak mimoevropskou spolupráci. Pobyt studenta v zahraničí je chápán jako integrální součást jeho studia na FIM a na základě potvrzení přijímající organizace mohou být po návratu studentům uznány kredity za předměty, které na dané univerzitě absolvovali.

Termín letní školy: 27. 6. – 27. 7. 2019

Náplň letní školy:

1) Information and Design STEAM Experience

2) Cross-Cultural Business Communication

3) Industrial Visits

4) Academic Talks

Vybraným studentům bude poskytnuto stipendium ve výši 25 000,- Kč. Studenti budou mít na partnerské univerzitě ubytování a výuku zdarma, ale budou muset uhradit poplatek za doprovodný program (exkurze, kulturní program).

Podmínky účasti:

• Uchazeč musí být po celou dobu letní školy registrován jako řádný student prezenční nebo kombinované formy bakalářského/ magisterského/ doktorského stupně studia (nesmí mít uzavřené ani přerušené studium na FIM).
  • Studenti, kteří ukončí bakalářské studium státní závěrečnou zkouškou v květnu/červnu 2019 a budou pokračovat ve studiu na navazujícím magisterském oboru od září 2019, se nemohou letní školy zúčastnit, protože po dobu prázdnin nebudou studenty. Předčasný zápis do navazujícího mag. studia z důvodu účasti na letní škole není možný. Zároveň však platí zvýhodnění účastníků mobilit při přijímajícím řízení na navazující mag. studium (student může vykonat přijímací zkoušku v červnu, zúčastnit se letní školy a nastoupit do navazujícího studia ihned po úspěšném absolvování SZZ konané v září).
  • Do programu se nemohou hlásit studenti, kteří se letní školy na CJCU zúčastnili v minulých letech.

Přihláška:

• Přihlášení na mobilitu je možné elektronicky na tomto webu do 5. 4. 2019 (včetně).
  • Dále uchazeč do stejného termínu odevzdá na děkanát FIM (p. Monice Hebkové) podepsaný motivační dopis v české a anglické verzi vždy na 1 stranu A4 (mimo jiné bude obsahovat zdůvodnění, jakým způsobem stáž přispěje k profesnímu růstu studenta).
  • Každý uchazeč předloží kopii platného pasu.

Vyhodnocení přihlášek provede komise jmenovaná děkanem fakulty, která zohlední následující kritéria:

• Dosavadní studijní výsledky.
  • Kvalitu předloženého motivačního dopisu.
  • 20% bodovou bonifikaci získají studenti, kteří se během studia zúčastnili studijního pobytu nebo pracovní stáže vrámci programu Erasmus+ nebo dalších střednědobých mobilit (v délce nad 3 měsíce).
  • 20% bodovou bonifikaci získají členové vedení studentských organizací (předseda, místopředsedové), které se aktivně podílejí na životě fakulty -Buddy System, AISEC, Studentská unie.

Vaše případné dotazy zodpoví paní Monika Hebková (monika.hebkova@uhk.cz) na děkanátu FIM.

Přeji Vám mnoho zdaru

doc. RNDr. Petra Poulová, Ph.D.

proděkanka pro rozvoj a zahraniční styky

Zprávy účastníků

Závěrečné zprávy studentů, kteří se zúčastnili letní školy na Chang Jung Christian University v roce 2018 a 2017:

Autor Zpráva Autor Zpráva
Dominika Rejzková stáhnout
Daniel Teplý stáhnout

Důležité před přihlášením

Prosíme, aby se do programu hlásili pouze vážní zájemci o mobilitu. Součástí přihlášení na letní školu je také odevzdání motivačního dopisu a předložení kopie platného pasu do 5. 4. 2019 – viz vyhlášení soutěže.